Rýžové otruby 22%

Rýžové otruby 22%

Krmná surovina pro zvýšení hmotnosti a nasvalení. 22% tuku. Balení 20 kg

Balení: 20 kg

Více informací

205

Dostupnost: skladem

840 Kč vč. DPH

42 Kč za 1 kg

Rýžové oruby vznikají jako vedlejší produkt při zpracování rýže, ale zdaleka nejsou méněcenným či podřadným krmivem, za které byly dříve považovány.

V prvé řadě se vyznačují vysokým obsahem tuku, lehce využitelného zdroje energie pro všechny kategorie koní, stravitelnějšího, než jsou běžné rostlinné oleje. Jsou však bohaté také na vlákninu, představují dobře vstřebatelný a využitelný přírodní zdroj vitamínů B a E, celé řady důležitých minerálů a stopových prvků (železo, draslík, hořčík a fosfor), mastných kyselin a nejrůznějších antioxidantů, včetně Gamma Oryzanolu, jehož účinky znají a využívají mnozí lidé, především sportovci.

Tyto vlastnosti je činí nezastupitelnými při bezpečném nasvalování koní, ať už po nemoci nebo před závodní sezonou, významně přispívají ke zlepšení kvality kůže a srsti. Jsou vynikající součástí krmné dávky koní, kteří z různých důvodů nemohou přijímat větší množství škrobů, a tedy ani běžných obilovin, a přesto potřebují dostatek energie. Sem patří koně rezistentní na inzulín, náchylní na schvácení kopyt, se svalovými problémy (tying-up), ale i rychle rostoucí mladí koně, kteří bývají ohroženi vývojovými ortopedickými poruchami.   

Pokud tedy potřebujete, aby Váš koník přibral nebo nasvalil a nebyl krmen "horkými" kaloriemi, je tato surovina řešením pro Váš problém. 

Doporučená krmná dávka:  0,5 - 1 kg na den, s přihlédnutím k tělesné váze, aktivitě a věku 

Zákazníci kteří zakoupili tento produkt koupili také: